Silosy do cementu

Silosy do cementu to kontenery magazynowe na miejscu służące do przechowywania i dystrybucji różnego rodzaju mieszanek cementowych. Silosy tego typu występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowania na różnego rodzaju budowach. Silos na cement może być konstrukcją stałą lub modelem przenośnym, który w razie potrzeby można przenosić. Podobnie jak wiele innych typów silosów, silos cementowy jest zwykle wyposażony w jakiś rodzaj dmuchawy, która pomaga wyrzucić zmagazynowaną zawartość do ciężarówki lub innego pojemnika.

Silos do przechowywania cementu może być skonstruowany tak, aby pomieścić nie więcej niż kilka ton suchego produktu cementowego lub być zaprojektowany tak, aby skutecznie pomieścić kilkaset ton. Ogólnie rzecz biorąc, większe silosy to konstrukcje stałe, których nie można przemieszczać. Można je znaleźć w betoniarni, gdzie gotowy produkt jest przechowywany do czasu wysyłki. Wiele placów budowy, które wykorzystują beton w procesie budowy, wybiera przenośne silosy do cementu, które można przemieszczać po placu budowy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Czym jest silos do cementu

Nie jest niczym niezwykłym, że firmy budowlane posiadają kilka przenośnych silosów cementowych dostępnych dla różnych projektów budowlanych. Te proste urządzenia magazynujące można zwykle skonfigurować w ciągu kilku godzin, a następnie zdemontować po zakończeniu projektu. Przechowywanie przenośnego silosu na cement jest stosunkowo łatwe, ponieważ elementy można przechowywać w magazynie do czasu, gdy urządzenie będzie potrzebne na innym placu budowy. Firma METAL-CHEM znana jako czołowy producent silosów oferuje szeroką gamę rozwiązań, jeżeli chodzi o silosy na cement. Sztandarowym produktem firmy są obecnie silosy na cement o pojemności: 40t, 65t, 80t, 120t. Co ważne silosy dostarczane są do przedsiębiorstw w Polsce jak i na całym świecie.

Należy zauważyć, że materiały i konstrukcja silosu na cement będą się różnić w zależności od rodzaju produktu cementowego, który ma być przechowywany w obiekcie. Nie wszystkie rodzaje materiałów budowlanych sprzyjają zapobieganiu zbrylaniu się lub pochłanianiu wilgoci przez różne składniki mieszanek cementowych. Na przykład silos skonstruowany tak, aby chronić integralność sody kalcynowanej, może nie działać tak dobrze z wapnem. Wraz ze składnikami betonu, konfiguracja silosu na cement będzie nieco inna dla produktów, które są określane jako beton wysokowydajny lub beton samozagęszczalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *