Jak zrobić manicure hybrydowy w domowych warunkach

Wykonanie manicure hybrydowego w domowych warunkach wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Należy jednak pamiętać o tym, aby lakier hybrydowy nałożyć według ściśle określonych etapów. W ten sposób efekt będzie zadowalający, a paznokcie będą się pięknie prezentować nawet przez 2-4 tygodnie.

Czego potrzebujemy do wykonania paznokci hybrydowych

Żeby wykonać manicure hybrydowy w domu, niezbędne są do tego pewne akcesoria. Najważniejsze z nich to:

blok polerski,pilnik polerski,patyczki drewniane albo stalowe radełko do odpychania skórek,wycinacz skórek,bezpyłowe waciki,Primer lub Cleaner,lakiery hybrydowe,Top,lampa LED lub UV o mocy co najmniej 36W.

Jak etapami przebiega robienie paznokci hybrydowych

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac, należy nadać paznokciom odpowiedniego kształtu. W tym celu potrzebny będzie profesjonalny pilnik, najlepiej o gradacji 180/240, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy prace. Natomiast delikatne matowienie wykonamy blokiem polerskim.

W następnym kroku musimy odtłuścić płytkę paznokcia. Najlepiej do tego celu wykorzystać bezpyłowe waciki nasączone Cleanerem lub Primerem. W ten sposób lakier hybrydowy znacznie dłużej utrzyma się na paznokciach.

Dalej należy nałożyć cienką warstwę lakieru podkładowego i utwardzić go pod lampą LED lub UV. Trzeba pamiętać przy tym, aby pomalować również krawędzie paznokcia.

W kolejnym etapie nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego i znowu utwardzamy go pod lampą przez około 30 sekund. W niektórych przypadkach etap ten trzeba powtórzyć dwa, a nawet trzy razy. Ilość warstwy będzie zależeć głównie od intensywności koloru, jaki potrzebujemy uzyskać na paznokciach. Mogą być one bardziej transparentne albo mocno kryjące.

W ostatnim kroku należy nałożyć Top i pamiętać o pomalowaniu również krawędzi paznokci, aby lakier był doskonale zabezpieczony przed uderzeniem. Dzięki Top uzyskujemy trwałość lakieru oraz wyjątkowy połysk. Na koniec musimy skorzystać z lampy do hybryd i utwardzić Top przez około 60 sekund.

Po ukończeniu całego procesu należy ponownie przemyć paznokcie nasączonym wacikiem, aby pozbyć się klejącej warstwy dyspersyjnej. Na początku paznokcie mogą wydawać się matowe, ale po nałożeniu oliwki z witaminami albo wyłącznie umyciu rąk wodą i mydłem, zyskamy połysk, który będzie utrzymywał się przez wiele tygodni.

Bardzo ważne jest to, aby postawić wyłącznie na profesjonalne lakiery hybrydowe oraz inne niezbędne kosmetyki do stylizacji paznokci. W ten sposób raz wykonany manicure hybrydowy w domowych warunkach będzie efektownie prezentował się przez dwa, trzy, a nawet cztery tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *