Jak prawidłowo nawadniać organizm

Każda osoba powinna dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Szacuje się, że umiarkowana aktywność wiąże się z utratą 2,5 litrów wody dziennie. Straty trzeba na bieżąco uzupełniać. Niestety, zbyt rzadko myślimy o tym, jak woda jest ważna dla naszego samopoczucia i prawidłowej pracy organizmu. A przecież ma ona działanie orzeźwiające i oczyszczające, wpiera pracę wszystkich narządów i układów wewnętrznych. Jak ją dostarczać organizmowi?

Nawadnianie organizmu

Nawadnianie organizmu polega na dostarczeniu mu odpowiedniej ilości wody. Ile dokładnie? To zależy od konkretnej osoby, płci, jej trybu życia, wieku czy stanu zdrowia. Najczęściej zaleca się przyjmować wodę w ilości 1,5-2,5 litrów dziennie. Co ciekawe, koło 20 procent dziennego zapotrzebowania na wodę czerpiemy z pożywienia. A jeśli ktoś je dużo owoców i warzyw bądź bije soki i smoothie – liczba ta z pewnością będzie większa! Warto sięgnąć także po kompoty i herbaty ziołowe czy buliony i zupy. Nie ma co ukrywać jednak, że najlepiej jest pić zwykłą wodę, która będzie najszybciej przyswajana przez nasz organizm.

Woda zawsze pod ręką

Jak zadbać o stały dostęp do wody? Jedną z opcji jest zdecydowanie się na regularną dostawę wody źródlanej do swojego miejsca zamieszkania czy firmy. W tym celu najlepiej zwrócić się do firmy AQUAMO. Pierwszy wariant to regularna dostawa wody butelkowanej Żywiec Perła, która pochodzi z polskich gór i cechuje się doskonałą jakością. Dużą popularnością cieszy się również dystrybutor wody, który podłącza się do sieci wodociągowej. Urządzenie pobiera z niej wodę, a następnie filtruje ją i oczyszcza. Oznacza to, że dostęp do wody jest nielimitowany. Plusem są także stałe koszty, niezależne od ilości spożywanej wody. Urządzenie pozwala na napicie się wody ciepłej, zimnej oraz gazowanej. Montażem i serwisem dystrybutora zajmuje się firma https://aquamo.com.pl/, robiąc to w cenie najmu. Oba warianty mają swoje zalety, wybór jednego z nich jest więc decyzją podyktowaną indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Najważniejsze jednak, że obie opcje zapewniają stały dostęp do wody pitnej.

Picie czystej wody to najlepszy sposób na skuteczne i szybkie nawodnienie organizmu. Warto więc zadbać o dostęp do niej. Pomaga to także na wyrobienie sobie nawyku picia wody. Z pewnością regularne spożywanie wody przyniesie wiele korzyści zdrowotnych. Zauważy je u siebie każda osoba, poprawie ulegnie również jej samopoczucie psychiczne. Dobrze nawodniony organizm jest silniejszy i odporniejszy, a także bardziej wydajny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *