W czym przechowywać kawę i herbatę

Świeżo parzona kawa o poranku lub aromatyczna herbata podana wieczorem w towarzystwie ulubionego filmu czy książki to z pewnością niezmienny element dnia wielu wielbicieli tych napojów. Dobre gatunkowo, odpowiednio podane, są w stanie zapewnić nam chwilę przyjemności, zachwycając walorami zapachowymi oraz smakowymi. Miłośnicy kawy oraz herbaty często mają jednak problem z przechowywaniem swoich ulubionych trunków w taki sposób, aby zapewnić im trwałość i świeżość.

Jak zachować wartości aromatycznej i pobudzającej kawy

W sklepach można znaleźć wiele zróżnicowanych pojemników kuchennych, które zachwycają bogactwem rozmiarów, kształtów, wzorów oraz materiałów, z których zostały wykonane. Do przechowywania herbaty i kawy można wykorzystywać naczynia powstałe z metalu, szkła oraz ceramiki. Podstawową informacją, z której nie każdy zdaje sobie sprawę, jest to, że kawa nie znosi światła. Nie przepada zarówno za sztucznym, jak i tym naturalnym, dlatego nie powinna być wystawiana na jakiekolwiek światło. Nie lubi również ciepła i wilgoci. Aby zapewnić sobie dobry smak kawy o niezwykłym aromacie, bez jakiejkolwiek goryczki wyczuwalnej w smaku, warto przechowywać ją w miejscu suchym, stosunkowo chłodnym, zacienionym oraz bez dostępu powietrza. Zmielone ziarenka kawy zachowają swoją świeżość nawet przez rok, jeśli będą przechowywane w szczelnym pojemniku. Aromat kawy z palonych ziaren jest w stanie utrzymać się do kilku tygodni, natomiast zmielona kawa najkrócej zachowuje swoje wartości, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest mielenie kawy bezpośrednio przed podaniem. Dobre pojemniki dedykowane miłośnikom kawy powinny być szczelne oraz nieprzezroczyste. Powinny w skuteczny sposób izolować kawę od tlenu. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie kawy w pojemnikach ceramicznych bądź metalowych, które nie pozwalają przenikać zapachom na zewnątrz.

Herbata – złocisty trunek o dużej wrażliwości

Podobnie jest w przypadku herbaty. Napój ten jest wyjątkowo wrażliwy na czynniki z zewnątrz. Niewłaściwie przechowywana herbata może ulec spleśnieniu, często zdarza się również przesuszyć ją, a za tym z kolei idzie utrata aromatu. Dobrze jest przechowywać herbatę w pojemnikach szklanych albo metalowych lub ceramicznych puszkach. Szeroki wybór ciekawych i różnorodnych rozwiązań można znaleźć w sklepie internetowym HERBA-TA. Oferta obfitująca w piękne i praktyczne puszki na kawę i herbatę na pewno sprosta oczekiwaniom wszystkich miłośników herbaty oraz kawy, którzy pragną zadbać o odpowiednie przechowywanie swoich ulubionych trunków. Każda puszka na herbatę lub kawę jest inna, jednak wszystkie łączą konkurencyjne ceny oraz doskonała jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *