Zastosowanie taśm tkanych w praktyce

Taśmy tkane wyróżniają się wysokim poziomem wytrzymałości i elastyczności. Dzięki swoim właściwościom, które dają przewagę nad innymi rodzajami taśmy, idealnie sprawdzą się do opasania oraz transportu ładunków specjalistycznych odpowiednio go zabezpieczając.

Taśmy tkane — budowa i charakterystyka

Taśma GW tkana to gwarancja wysokiej wytrzymałości, która swoją charakterystykę zawdzięcza innowacyjnej technologii wykonania produktu. Taśmę tkaną wykonuje się ze splotu krzyżowego włókien poliestrowych, które biegną wzdłuż taśmy, przy czym duża spójność włókien taśmy tego typu są znacznie sztywniejsze oraz mniej podatne na ewentualne rozwarstwienie niż taśmy włókniste. Taśmy tkane to nie tylko niezwykle wysoka wytrzymałość, ale też odporność na panujące warunki atmosferyczne takie jak:

  • wilgoć;
  • zmienność temperatury;
  • promienie UV.

Taśma GW tkana nie rdzewieje, nie pleśnieje, a dodatkowo jest odporna na utlenianie i jest również wodoodporna.

Taśmy tkane zastosowanie w praktyce

Taśmy tkane zastosowanie swoje znajdują w prasach hydraulicznych (belownicach). Spina się je za pomocą drucianych spinaczy lub klamry. Spinacze mogą mieć powierzchnię ocynkowaną (srebrzysty kolor i gładka powierzchnia) lub fosforanową (brunatny kolor i porowata powierzchnia). Należy pamiętać, że rozmiar spinacza musi być dostosowany do szerokości taśmy.

Taśmy tkane poliestrowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zabezpieczania dużych oraz ciężkich ładunków. Skutecznie zabezpieczą wielkogabarytowe, niestabilne ładunki znajdujące się na paletach bądź w innym miejscu, gdzie zapewnić ma trwałe i wytrzymałe zabezpieczenie transportowanego towaru.

Taśma GW tkana swoje zastosowanie znajduje w różnych środkach transportu:

  • transport drogowy;
  • transport morski;
  • transport kolejowy.

Taśmy tkane doskonale trzymają zadane naprężenie, dlatego też zastosowanie taśm tkanych świetnie stabilizuje spięty ładunek podczas jego transportu. Ponadto spinany towar jest bezpieczny, gdyż taśma nie ma ostrych krawędzi, które mogłoby go uszkodzić.

Taśmy tkane poliestrowe – rodzaje dostępne do rynku

Na rynku dostępne są różnorodne szerokości oraz długości taśm tkanych. Należy odpowiednio dostosować rodzaj taśmy do rodzaju oraz wielkości transportowanego ładunku.

W ofercie można znaleźć taśmy pakowane w workach, ale też taśmy w rolce, które można nałożyć na odwijak ułatwiający ich przechowywanie i zabezpieczy przed zabrudzeniem taśmy i jej splątaniem.

W zależności od szerokości taśmy transportowany towar może mieć od 375 do nawet 5000 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *