Wyposażenie pizzerii – na co warto zwrócić uwagę

Otwarcie własnego lokalu, specjalizującego się w wypiekaniu pizzy, stanowi niemałe wyzwanie organizacyjne. Należy dopełnić kwestii formalnych, w tym związanych z bezpieczeństwem przechowywania i produkowania żywności, a także zakupić niezbędny sprzęt do pizzerii. O czym w kontekście wyposażenia pizzerii warto pamiętać?

Podstawowe wyposażenie pizzerii

Podstawowe wyposażenie pizzerii, o jakie należy zadbać jeszcze przed otwarciem lokalu, to przede wszystkim:

  • piec do pizzy,
  • mikser do wyrabiania ciasta,
  • stół chłodniczy do formowania pizzy,
  • blachy do wypieku pizzy,
  • szafy chłodnicze i lodówki gastronomiczne,
  • pozostałe przybory kuchenne.

Ilość poszczególnych akcesoriów zależy przede wszystkim od wielkości pizzerii. Jeśli otwieramy niewielki lokal, wystarczający okazuje się jeden piec do wypieku pizzy oraz mikser, podczas gdy w większych pizzeriach przydatnych będzie więcej akcesoriów. Na początek jednak wystarczy podstawowe wyposażenie, szczególnie mając na uwadze fakt, iż jego zakup pociąga za sobą niemałe koszty.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w pizzerii

Wyposażenie pizzerii to nie tylko sprzęty i akcesoria służące do samego wyrabiania ciasta czy pieczenia pizzy. Bardzo istotne są również inne elementy, które znacznie ułatwią pracę kucharzom, kelnerom i innym osobom, zatrudnionym w restauracji. Zadbajmy przede wszystkim o dobrą prezentację menu, w czym pomogą nam specjalne karty. Na każdym stoliku oraz przy barze powinna znaleźć się przynajmniej jedna karta z daniami. Niezbędne są również przybory do serwowania pizzy gościom oraz pełna zastawa stołowa. Tutaj warto postawić na profesjonalne naczynia, gdyż klient w pierwszej kolejności je oczami, a dopiero później poznaje prawdziwy smak potraw. Jeśli przewidujemy możliwość dostarczania pizzy, musimy dodatkowo zakupić torby do pizzy, które pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę potrawy.

Gdzie kupić niezbędne akcesoria do pizzerii

Zakup akcesoriów do pizzerii stanowi spore wyzwanie, gdyż z jednej strony stawiamy na produkty wysokiej jakości, które mogą posłużyć nam przez dłuższy okres, z drugiej strony zależy nam na tym, aby ich cena nie była wygórowana. Jest to szczególnie istotne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z prowadzeniem pizzerii i nie dysponują zbyt dużym kapitałem na start. Warto skorzystać z oferty invest horeca- sklepu, który dostarczy właścicielom pizzerii wszystkiego, co potrzebne. Znajdziemy tam niezbędne akcesoria, dzięki którym zarówno wypiekanie, jak i podawanie pizzy będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *