Wycieczki na Ukrainę

Podróżowanie to moje hobby. Bardzo lubię podróżować po świecie i zwiedziłam już bardzo dużo zakątków na świecie. Byłam w Hiszpanii, Francji, Japoni i kilku innych miejscach. Jednak najbardziej podobają mi się wycieczki na Ukrainę, ponieważ panuje na nich niezapomniany klimat. Ukraina sama w sobie jest bardzo piękna i ma oczywiście interesujące zabytki. W moje oko najbardziej wpadł klasztor Troicko, który ma bardzo ciekawy dach w kolorze zielonym.

Od dłuższego czasu zastanawiałam się jak to jest zrobione, jednak do tej pory sama tak na prawdę nie wiem. Wybierając się na wycieczkę zawsze staram się ją bardzo dokładnie rozplanować tak aby trwała minimum 4-5 dni, ponieważ wtedy mam czas na pozwiedzanie miasta i poznanie nowych bardzo ciekawych i interesujących miejsc. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem w Ukrainie jest stolica czyli Kijów, która jet jednocześnie największym miastem Ukrainy. Bardzo charakterystycznymi elementami Kijowa są złote kopuły i cerkwie. Na trzecim miejscu ciekawych miejsc w Ukrainie warto usytuować Lwów, czyli bardzo piękne i malownicze miasto które leży w zachodniej części kraju nad rzeką Pełtwią. Liczy prawie 800 tyś mieszkańców. Najpopularniejszym zabytkiem i zarazem atrakcją jest starówka ze wzgórzem zamkowym. To miejsce, które jest odwiedzane przez tysiące ludzi w każdym roku.W 1998 roku to miejsce zostało wpisane na listę obiektów UNESCO.

www.kresy.com zajmuje się organizacją wycieczek do Lwowa z Lublina i z innych miast w całej Polsce.

Wybierając się na wycieczkę do Ukrainy zawsze staram się odwiedzić jak najwięcej nowych miejsce o ile mi na to czas pozwala staram się również każde ciekawe miejsce dokumentować robiąc zdjęcie, jednak nie zawsze da się zrobić zdjęcie, ponieważ podróżując w pojedynkę nie możemy sobie na to pozwolić. Bardzo często proszę przechodni o zrobienie zdjęcia, jednak nie każdy zawsze się godzi i nie każdy chce mi pomóc robiąc zdjęcie. Pomimo to jednak zawsze daję radę. W kolejnych wycieczkach na Ukrainę planuję odwiedzić między innymi Psmo Czarnohory, które przyciągają na zachód Ukrainy piechurów oraz miłośników górskich widoków. Do rejonu Czarnohory należy również las bukowy, który został wpisany w 2007 roku na listę UNESCO.

Będąc w Ukrainie warto odwiedzić również Twierdze w Kamieńcu Podolskim czyli przepiękne miejsce. Zabytkowa twierdza z XIV wieku jest największą atrakcją, która przyciąga tłumy piechurów i odwiedzających. W kolejnej podróży mam nadzieję że uda mi się odwiedzić dwa wyżej wspomniane miejsca i kilka nowych jeżeli oczywiście czas na to pozwoli. Jestem zwolenniczką tego typu wyjazdów, ponieważ wycieczki na Ukrainę mają niepowtarzalne klimaty !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *