Co warto zobaczyć w Alanyi na wakacjach

Czasem do wakacji przygotowujemy się przed dłuższy czas. Dokładnie planujemy swój pobyt, zaznaczamy wszystko, co chcemy odwiedzić, czytamy o miejscu, do którego się wybieramy. Bywa też tak, że na wakacje jedziemy pod wpływem impulsu i dopiero na miejscu zastanawiamy się nad tym, co będziemy robić i zwiedzać. Może się okazać, że nasze wakacyjne plany sprawią, że znajdziemy się w Alanyi. Będzie to początek wspaniałych wakacji, które spędzimy tak, jak mamy na to ochotę. Jak większość z turystów wakacje zaczniemy od opalania i kąpieli w morzu. Chociaż warto na początek rozważyć wizytę w hammamie. Dzięki temu późniejsza opalenizna będzie znacznie mocniejsza i trwalsza. Ale co robić dalej? Na co zdecydować się podczas pobytu w Alanyi? Już spieszymy z pomocą.

Spacer po mieście i zwiedzanie najciekawszych miejsc w Alanyi

Opalanie opalaniem, ale będąc w Alanyi warto ruszyć na miasto. Alanya obfituje w masę atrakcji. Atrakcji, które warto zobaczyć na własne oczy. Zwłaszcza, że do większości z nich można dotrzeć nawet na piechotę. Więc warto to zrobić.

Wzgórze Kale

Punktem widocznym niemal z każdego miejsca w Alanyi jest oczywiście twierdza znajdująca się na szczycie prawie 250 metrowego wzgórza. Można do niej dotrzeć na kilka sposobów. Dowiezie nas tam niewielki autobus, wwiezie nas tam kolejka linowa, możemy dotrzeć tam też na piechotę. Każdy sposób ma swoje zalety. Najlepszym rozwiązaniem jest wjechanie na wzgórze Kale kolejką linową i zejście do miasta spacerem. Droga w dół nie zajmie więcej niż 90 minut. Zawsze można też z zamku wrócić do miasta autobusem. Jeżeli zdecydujemy się na spacer, wtedy koniecznie trzeba zadbać o dobrą ochronę przed słońcem.

Latarnia morska i port

Będąc w Alanyi nie sposób nie odwiedzić latarni morskiej i portu, który znajduje się w pobliżu. Port morski jest częścią większej infrastruktury. Można powiedzieć, że w jego skład wchodzi Czerwona Wieża, starożytne doki, stocznia. Kiedy już zwiedzimy te wspaniałe miejsca, kierujemy się w stronę latarni. Latarni, którą najlepiej odwiedzić dwa razy. Raz podczas dnia, drugi raz podczas nocy. Widoki, jakie można w tych porach zobaczyć są różne, ale zapadają na długo w pamięć. Nocna gra świateł jest naprawdę niesamowita.

Odrobina rozrywki w klubie

W pobliżu portu można znaleźć wiele klubów i dyskotek. Można w nich bawić się przy modnej muzyce. Oczywiście życie nocne to nie tylko dyskoteki. To także sporo otwartych do późna knajpek i restauracji. To właśnie w nich najlepiej można doświadczyć wakacyjnej atmosfery Alanyi.

Nie tylko rozrywki, ale też kultura

Alanya to nie tylko miasto pełne rozrywek. To także miasto, w którym jest co zwiedzać. Można odwiedzić jaskinię Damlataş, zwaną jaskinią Kapiącego Kamienia. Jest ona bardzo ciekawa choćby z tego względu, że przez cały rok utrzymuje się w niej stała temperatura i wynosi ona 23 stopnie. Jest w niej także spora wilgotność. A odkryta została w 1948 roku przez zupełny przypadek. Niedaleko jaskini znaleźć można muzeum archeologiczne, które także jest warte odwiedzenia.

Oprócz jaskiń i muzeów Alanya obfituje także w meczety. Jest ich w tym mieście bardzo dużo. Najbardziej znany jest meczet miejski, który znajdziemy w samym centrum miasta. Znajduje się przy ulicy, którą dojdziemy bezpośrednio do portu. Jeśli będziemy chcieli go zwiedzać, zrobimy to za darmo.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w Alanyi. Ale już one sprawiają, że na pewno nie będziemy się nudzić. Alanya ma ofertę dla każdego turysty, niezależnie od tego, w jaki sposób chce on spędzać swoje wakacje. Tutaj jest to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *