Jaką strzelbę warto wybrać? – kilka słów o strzelbach

Gdzie wykorzystuje się strzelby

  1. Myślistwo:

W kontekście polowania strzelba jest przydatna, by móc trafić strzelając do szybko latających ptaków i zwinnej małej zwierzyny.

  1. Działania wojenne i policyjne:

Wojska różnych krajów chętnie wykorzystują strzelby, głównie do zadań specjalnych i miejskich. Były one wykorzystywane podczas wielu, w tym tych najbardziej znanych, konfliktów – takich jak pierwsza i druga wojna światowa oraz wojna w Wietnamie. Policja na całym świecie używa strzelb z gumowymi pociskami do tłumienia zamieszek.

  1. Sport i strzelectwo:

Wykorzystywane są one również w sportach strzeleckich, takich jak skelting i trap. Na strzelnicach jest to bardzo lubiany typ broni.

Jaką strzelbę warto wybrać


Przede wszystkim jest to zależne od osoby kupującej, jej upodobań, postury itd. Jednak postaram się przedstawić niżej 3 dobre propozycje, wszystkie sprzedaje sklep https://racegun.pl/pl/c/Strzelby-gladkolufowe/19

  • Strzelba SAIGA (083) produkcji rosyjskiej firmy IZMASH z Koncernu Kałasznikowa charakteryzuje się świetną jakością wykonania z dbałością o najmniejszy detal przy niezwykle wysokiej niezawodności i dobrej cenie. Zasilana jest amunicją 12/76 oraz 12/70. Standardowy magazynek wykonany z wysokiej jakości tworzywa i mieści 5 sztuk amunicji (w zależności od wybranej długości amunicji). Łoże, chwyt pistoletowy oraz kolba wykonane są z czarnego tworzywa sztucznego. Strzelba posiada kolbę stałą z uchwytem do zawieszenia.
  • Strzelba Saiga 12 083B ZOMBI produkcji rosyjskiej firmy IZMASH charakteryzuje się świetną jakością wykonania z dbałością o najmniejszy detal przy niezwykle wysokiej niezawodności i odpowiednio niskiej cenie. Zasilana jest ona amunicją 12/76 oraz 12/70. Standardowy magazynek wykonany z wysokiej jakości tworzywa i mieści 5 sztuk amunicji (w zależności od wybranej długości amunicji). Reszta jest bardzo podobna jak w poprzednio opisywanym modelu.
  • Strzelba SAIGA-12 IPSC została zaprojektowana i wyprodukowana przez Kalashnikov Group specjalnie z myślą o strzelcach biorących udział w konkurencjach IPSC lub 3GUN w klasie OPEN. Zasilana jest amunicją 12/76 oraz 12/70. W skład zestawu wchodzi standardowy magazynek wykonany z wysokiej jakości tworzywa, mieszczący maksymalnie 10 szt amunicji. Amunicja używana w tej strzelbie powinna mieć 30g lub 32g. Łoże, chwyt pistoletowy oraz kolba wykonane są z wytrzymałego, czarnego tworzywa sztucznego. W celu polepszenia chwytu przedniego na łożu znajduje się specjalna perforowana struktura. Strzelba posiada regulowaną kolbę z uchwytem do zawieszenia. W zestawie znajdziemy również fabryczne urządzenie wylotowe.

O każdym z tych, i kilku innych, modeli można poczytać na stronie https://racegun.pl

Gdzie można kupić strzelbę

Z racji, że jest to broń wymagająca pozwolenia nie można jej zwyczajnie zamówić z internetu. Jest jednak opcja zarezerwowania danego modelu i odebrania go stacjonarnie. Taką bardzo wygodną usługę oferuje np. sklep Racegun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *