Gdzie się wybrać po dobry biustonosz i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Planując zakup biustonosza, kobiety w większości myślą o kolorze, żeby dopasować go do kreacji lub który będzie najbardziej neutralny do pracy oraz o wygodzie, gdy spędzają dzień w domu. Powinien być jeszcze dobrze dopasowany, by nie wpijał się w skórę, sprawiać, by piersi „nie wisiały”, a ramiączka przytrzymywały je na odpowiedniej wysokości. Przy wyborze biustonosza warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby zapewnić piersiom odpowiednią ochronę i zadbać o ich komfort.

Rodzaje biustonoszy 

Dobry sklep z biustonoszami to taki, który ma w swojej ofercie bieliznę wykonaną z materiałów dobrej jakości, zapewnia duży wybór, a także fachowe doradztwo przy wyborze rozmiaru. Biustonosze mogą być:

  • nieusztywniane
  • półusztywniane
  • usztywniane
  • push-up
  • bardotki
  • półbardotki
  • plunge

Nieusztywniane biustonosze posiadają miękkie miseczki, które doskonale dopasowują się do kształtu piersi. Wybór takiego stanika z fiszbinami zapewnia piersiom odpowiednie podparcie, natomiast bez nich świetnie sprawdzą się do chodzenia po domu lub do spania. Półusztywniany krój z kolei sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju biustu. Dzięki temu, że usztywniona jest tylko dolna jego część, zapewnia doskonałe podtrzymanie piersi i nadaje im ładny kształt. Zaś te całkowicie usztywniane powodują całkowite zakrycie piersi i są bardzo stabilne. Biustonosz typu push-up ma za zadanie powiększenie biustu za pomocą specjalnych wkładek, zapewniających większą objętość i uniesienie biustu do góry. Aby pięknie podkreślić górną linię biustu, szczególnie przydatne jest to przy mocno wyciętych kreacjach, znakomicie sprawdzi się biustonosz typu bardotka oraz plunge, który charakteryzuje się tym, że posiada maksymalnie niski mostek i delikatnie ściska piersi w kierunku do siebie.

Właściwy dobór biustonosza.

Dobre sklepy z biustonoszami mają w ofercie usługi brafitterskie. Z racji tego, że każdy producent posiada własną rozmiarówkę, nie zawsze ten rozmiar, który kupuje się zazwyczaj, przy każdej marce będzie pasował tak samo. Brafitterka dokona pomiarów, dopyta o oczekiwania odnośnie biustonosza i zaproponuje najodpowiedniejszy model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *