Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych

Technologia litowo-jonowa to innowacyjne rozwiązanie wśród ogniw ładowalnych, które pozwala na uzyskanie stabilnego rozwiązania o wysokiej uniwersalności i bezpieczeństwie użytkowania. Akumulatory litowo-jonowe to doskonały wybór pod wieloma względami, dlatego wykorzystywane są one do szerokiej gamy zastosowań w różnego rodzaju urządzeniach elektrycznych. Jak działają baterie litowo-jonowe i dlaczego warto się na nie zdecydować? Do zasilania jakich urządzeń wykorzystywane są technologie litowe-jonowe? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Jak działa technologia litowo-jonowa


Akumulator litowo-jonowy to wysokiej klasy rozwiązanie technologiczne opierające się na wykorzystaniu przemieszczających się jonów litu, które wytwarzają siłę elektromotoryczną. Proces ładowania polega na przepływie jonów z dodatniej do ujemnej elektrody akumulatora i tam są magazynowe do momentu rozładowania akumulatora. Tego rodzaju systemy pozwalają na uzyskanie rozwiązań elektrycznych, które są w pełni bezobsługowe, bezemisyjne i pozwalają na uzyskanie znacznie wyższych parametrów technicznych niż klasyczne akumulatory ołowiowe. Zobacz naszą ofertę na: https://www.bater.pl/baterie-litowo-jonowe/

Akumulator litowo jonowy – dlaczego warto go wybrać


Systemy zasilania oparte na zastosowaniu technologii litowo-jonowej to rozwiązanie składające się z dowolnej liczby ogniw, które pomaga być połączone równolegle lub szeregowo. Pozwala to na uzyskanie akumulatorów litowo-jonowych, które charakteryzują się wysokimi właściwościami technicznymi i doskonałymi parametrami eksploatacyjnymi. Do najważniejszych cech przemawiających na korzyść implementowania akumulatorów litowo-jonowych do zasilania urządzeń elektrycznych zalicza się:

 • wysoka masowa i objętościowa gęstość energii,
 • niska masa i objetosc ogniw,
 • wysokie napięcie jednostkowe,
 • duża wydajność baterii,
 • długa żywotność,
 • bezobsługowość,
 • brak efektu pamięciowego,
 • niski poziom samo załadowania,
 • energooszczędność
 • wysoka szybkość ładowania,
 • ochrona przed wybuchem i zapłonem,
 • przyjazność środowisku.

Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych


Innowacyjne technologie wykorzystywane w akumulatorach litowo-jonowych pozwalają na uzyskanie rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystywane jest do szeregu zastosowań. Ze względu na swoje wysokie właściwości wytrzymałościowe, tego rodzaju baterie z powodzeniem stosowane są zarówno w codziennych, jak i ekstremalnych warunkach eksploatacji. Akumulatory litowo-jonowe wykorzystywane są dla wielu aplikacji w dużych systemach magazynowania, branży medycznej oraz zastosowaniach przemysłowych. Znajdują one swoje zastosowanie podczas zasilania urządzeń elektrycznych – profesjonalnych elektronarzędzi, urządzeń przemysłowych, urządzeń budowlanych, sprzętu elektronicznego oraz pojazdów elektrycznych, takich jak wózki widłowe, wózki transportowe, wózki dla niepełnosprawnych, skutery, drony czy jednostki pływające. Wysokiej klasy rozwiązania, które doskonale sprawdzają się podczas ich implementacji do wszystkich tych zastosowań posiada w swojej ofercie marka Bater.pl, która zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w obrębie zasilania akumulatorowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *