Na co zwrócić uwagę kupując okna drewniane do murowanego domu
Wybór okien do domu to decyzja niełatwa. Producenci oferują bogaty wybór stolarki okiennej, przez co możemy się czasem pogubić w gąszczu różnorodnych propozycji. Okna z aluminium, PVC czy może drewniane? Każda z tych opcji ma swoje zalety, ale te ostatnie to znakomita propozycja nie tylko do domów z bali czy dworków utrzymanych w stylu rustykalnym, ale także do nowoczesnego budownictwa murowanego. Okna drewniane mają bowiem swój specyficzny urok i cechują się wieloma zaletami.
Na co zwrócić uwagę kupując okna drewniane
Wybór okien drewnianych to bardzo dobra decyzja, ponieważ to produkty nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym i ekologiczne, ale także funkcjonalne. Wybierając ten typ stolarki okiennej trzeba zwrócić uwagę na ich parametry. Istotnym kryterium jest przy wyborze rodzaj drewna. Godne polecenia są okna wykonane z sosny, modrzewiu i dębu, ponieważ cechują się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Bardzo ważnym parametrem jest szczelność i poziom izolacyjności cieplej. Okna drewniane powinny cechować się energooszczędnością i być odporne na hałasy. Ważna jest także cena okien i koszty ich konserwacji.
Dlaczego warto wybrać okna drewniane do murowanego domu
Okna drewniane są znakomitą alternatywą do tradycyjnej stolarki z PCV. Drewno to surowiec naturalny, który prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo dlatego świetnie się sprawdzi w każdym rodzaju budownictwa, w tym do budynków murowanych. Okna z drewna prezentują się bardzo estetycznie i stylowo, są funkcjonalne i praktyczne. Bogata oferta handlowa sprawia, że można je idealnie dopasować do elewacji domu i stworzyć spójną i harmonijną całość. Drewniana stolarka okienna jest solidna, trwała i energooszczędna pod warunkiem, że zostanie przeprowadzony odpowiedni montaż.
Ciepły montaż okien – na czym polega
To znakomita alternatywa do tradycyjnego montażu, wykonanego jedynie przy pomocy piany montażowej. Ciepły montaż okien, zwany jest także warstwowym i wykorzystywany jest w murze dwu lub trzywarstwowym. Technologia ciepłego montażu polega na użyciu aż trzech warstw izolacji, co jest znakomitym zabezpieczeniem przed wnikaniem wilgoci i chroni przed obfitymi opadami, wiatrem i promieniowaniem UV. Okna drewniane zamontowane tym sposobem zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną i termiczną. Ciepły montaż chroni okna nie tylko od zewnątrz, ale i wewnątrz budynku, ponieważ blokuje przedostanie się wilgoci z wnętrza pomieszczenia. Ten typ montażu to znakomity sposób na zachowanie najwyższych parametrów technicznych okien drewnianych w budownictwie murowanym.