Regeneracja tarczy diamentowej
Cięcie i szlifowanie różnego rodzaju materiałów wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, jakim są tarcze diamentowe. Wykorzystanie tych urządzeń służy do obróbki materiałów o różnym stopniu twardości, takich, jak beton, kamień naturalny i sztuczny, cegła, drewno, ceramika i szkło. Aby przedłużyć żywotność tarczy, jej rodzaj należy ściśle dobrać do rodzaju obrabianego materiału. W przeciwnym razie tarcza się szybko wyeksploatuje. Podobnie jest w przypadku jej długotrwałego użytkowania, gdyż jej elementy ulegają stępieniu i zużyciu.
Regeneracja tarczy diamentowych – jak przebiega proces naprawczy?
Aby naprawić zużytą tarczę diamentową, najpierw należy skontrolować jej stan techniczny i oczyścić ją z wszelkich zanieczyszczeń i zabrudzeń. Należy też sprawdzić, jaki jest kształt i wygląd otworu, gdyż można naprawić i wymienić dysk. W przypadku gdy tarcze są pęknięte, wykonuje się otwory zabezpieczające, skontrolowane jest także naprężenie tarczy i jej kształtu. Następnym krokiem jest usunięcie zużytych segmentów diamentowych tarczy i zastąpienie ich nowymi, dobrej jakości elementami. Proces ten polega na odcinaniu zębów, które spawane są laserowo. W następnej kolejności wykonuje się proces szlifowania w celu wyeliminowania bić osiowych i następuje lutowanie twarde nowych elementów diamentowych.
Naprawa tarczy diamentowej – czy to się opłaca?
Regeneracja narzędzi diamentowych jest opłacalna i to z wielu powodów. Taka inwestycja w naprawę jest tańsza, niż zakup nowej tarczy diamentowej. Ponadto jakość segmentów diamentowych może być wyższa, dzięki czemu wydajność i żywotność tarczy diamentowej może być zdecydowanie na lepszym poziomie. Tarcza po regeneracji może nam służyć długo i niezawodnie. Regeneracja tarczy diamentowych jest działaniem naprawczym, które sprawia, że narzędzia uzyskują swoje pełne możliwości niezawodnego i bezawaryjnego działania. Wysokie walory techniczne to atut, który przemawia na korzyść regeneracji zużytych tarcz.