Uszczelnianie szwów – maszyna czy taśmy

Uszczelnianie szwów w odzieży ma za zadanie ich wzmocnienie, a także zwiększenie wytrzymałości i odporności na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, czy niesprzyjające warunki pogodowe. Dzięki temu pracownicy medyczni, sportowcy, strażacy czy służby mundurowe posiadają odzież chroniącą ich przed niekorzystnymi czynnikami, co przekłada się na bardziej komfortowe warunki pracy. Ochrona przed wilgocią i przemakaniem to bardzo ważna kwestia, której nie lekceważy żaden producent odzieży i akcesoriów przeciwdeszczowych. Dlatego tak ważna jest w procesie produkcji taśma i maszyna do uszczelniania szwów.

Jakie zadanie spełnia taśma uszczelniająca szwy

Akcesoria tego typu to podstawowe wyposażenie każdego zakładu szyjącego wodoodporne ubrania robocze lub plandeki, plecaki czy namioty. W zależności od rodzaju produkowanych tekstyliów rynek oferuje wiele rodzajów taśm, które mogą być jednowarstwowe, przeznaczone do ubrań przeciwdeszczowych z PCV i PU, dwuwarstwowe, służące do produkcji tekstyliów sportowych i roboczych oraz trójwarstwowe, które wykorzystuje się do szycia bardziej wymagającej odzieży chemicznej, medycznej i wojskowej. Na rynku dostępne są także specjalne taśmy dwustronne z klejem, dzięki którym można łączyć tkaninę bezszwowo, wykorzystując do tego celu klejarkę lub prasę.

Maszyna do uszczelniania szwów

Urządzenie tego typu posiada bardzo wiele zalet. Jest bardzo funkcjonalne, pracuje szybko i niezawodnie i zapewnia duży komfort pracy. Wyposażono je m.in. w specjalnie pochylone ramię, wygodną i dużą powierzchnię roboczą stołu, automatyczny obcinacz taśmy, rolki, przesuwające tkaninę czy podajnik, ułatwiający jej naciąganie. Maszyna oferuje sprawą zmianę położenia dyszy i wymiany grzałki, co znacznie zwiększa wydajność. Jej konstrukcja jest opracowana na podstawie najnowocześniejszych technologii, co sprawia, że idealnie się nadaje do profesjonalnych zakładów odzieżowych, które realizują duże ilości zamówień. Takie urządzenie usprawni pracę w każdym zakładzie krawieckim, co przedłoży się na szybką realizację zamówień i zwiększenie zysków.

Maszyna czy taśmy do uszczelniania szwów

Maszyny i taśmy do podklejania szwów to niezastąpione akcesoria w zakładach szwalniczych, szyjących odzież wodoodporną, plandeki, pokrowce i namioty. Dzięki ich wykorzystaniu przedsiębiorca może sprawnie zaplanować pracę swojej załogi i liczyć na bezawaryjne działanie firmy. Ma to bardzo duże znaczenie w procesie produkcyjnym, gdzie nie można pozwolić sobie na przestoje, powodujące dodatkowe koszty.
Producent musi rozważyć, co jest dla niego bardziej opłacalne: maszyny czy taśmy do uszczelnienia szwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *