Kiedy należy zmienić fotelik samochodowy na większy

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo fotelików samochodowych. Czasem trudno jest zdecydować się na coś odpowiedniego. W foteliku należy przewozić dziecko do 12 roku życia lub do momentu, gdy pociecha osiągnie 150 cm wzrostu. Należy kupować jedynie certyfikowane foteliki. Kiedy jednak konieczna jest zmiana fotelika na większy?

Przede wszystkim, fotelik samochodowy powinien zostać dopasowany do kategorii wiekowej dziecka. Należy przy wyborze kierować się również wagą pociechy, ponieważ dzieci rozwijają się różnie. Na przykład jedno dziecko będzie jeździć w foteliku do 5-tego roku życia, a drugie tylko do 4-tego, bo więcej waży i jest wyższe. Jest kilka sygnałów, które powinny nam zasugerować, że przyszedł czas na wymianę fotelika samochodowego na większy.

Więcej informacji o wymianie fotelika znajdziesz na blog.4toys.pl

Foteliki samochodowe powinny być zawsze dostosowane do wagi dziecka. Jeżeli nasz maluch waży więcej, niż producent podawał na opakowaniu, należy zacząć rozglądać się za większym fotelikiem. Jest to obowiązek każdego rodzica, aby dopasować fotelik do ciężaru, jaki posiada dziecko.

Powinniśmy zawsze obserwować to, jak dziecko wygląda w foteliku. Głowa w foteliku 0-13 kg lub linia oczu w pozostałych modelach nie może wystawać ponad górną krawędź oparcia fotelika. Trzeba pamiętać, że dzieci rosną w różnym tempie. Może okazać się, że już nawet 3-letnie dziecko może nie mieścić się w foteliku w przedziela 9-18 kg.

Powinniśmy również kontrolować to, jak działają pasy i czy dziecko jest nimi odpowiednio przypięte w foteliku. Jeżeli nie dają się poprawnie zapiąć, są za krótkie lub sięgają linii ramiona, jest to kolejny znak, że przyszła pora na wymianę fotelika na większy.

Nie należy tych wszystkich sygnałów lekceważyć. Przewożenie dziecka w foteliku niedostosowanym do jego wagi oraz wieku jest równie niebezpieczne, jakbyśmy w ogóle tego fotelika nie posiadali.

Foteliki samochodowe muszą być idealnie dostosowane do dziecka. Dzięki temu, będą w stanie je odpowiednio zabezpieczyć w sytuacji, gdy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia na drodze.

Artykuł przygotował sklep internetowy 4Toys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *