Jak wygląda produkcja regranulatu LDPE
Zmniejszenie negatywnego wpływu różnego rodzaju tworzyw sztucznych na środowisko naturalne poprzez ich ponowne przetwarzanie to podstawa efektywnego funkcjonowania gospodarki o obiegu zamkniętych. Jedną z metod recyklingu stosowaną na dużą skalę jest produkcja regranulatu LDPE, który stanowi specjalny typ granulatu produkowany w procesie ponownego przetwarzania wyrobów z polietylenu. Jak wygląda produkcja regranulatu LDPE przez przedsiębiorstwa działające w branży przetwórczej? Do czego można wykorzystać otrzymywane w ten sposób tworzywo i na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Wyjaśniamy!
Produkcja regranulatów LDPE – jak wygląda
Regranulat LDPE powstaje w nowoczesnym procesie recyklingu tworzyw sztucznych, który składa się z kilku ważnych etapów pozwalających na uzyskanie wyrobu spełniającego wszelkie stawiane mu wymagania techniczne i jakościowe. Podstawowym etapem produkcji regranulatu LDPE jest pozyskanie surowca oraz poddawanie go bardzo dokładnemu oczyszczaniu i suszeniu. Tak przygotowane tworzywo jest rozdrabniane w specjalnym młynie, po czym ponownie suszone w celu ograniczenia do minimum zatrzymania się wilgoci, która może zaburzyć przeprowadzany proces recyklingu. W następnej kolejności przygotowane tworzywo poddawane jest ekstruzji pozwalającej na uzyskanie regranulatu LDPE w postaci niewielkich płatków. Gotowy regranulat jest suszony, mieszany i uśredniany. Przedsiębiorstwa przetwórcze dbające o najwyższą jakość wytwarzanych materiałów i szybkie eliminowanie błędów poddają gotowy wyrób analizom materiałowym.
Producent LDPE – na co zwrócić uwagę
Wybór regranulatów LDPE to przede wszystkim dbałość o środowisko, ale tak chęć uzyskania wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które doskonale sprawdzają się podczas produkcji szeregu wyrobów. Sprawdzając oferty producentów regranulatów LDPE warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak prowadzona jest produkcja regranulatów LDPE. Ważnymi czynnikami przy wyborze wysokiej klasy regranulatu jest także to, czy wytwarzane przez daną firmę wyroby pochodzą w 100% z recyklingu oraz posiadają wysokie parametry techniczne zbliżone do pierwotnego materiału. Zastosowanie przez producentów odpowiednich technologii produkcji oraz najwyższej dokładności pozwala na uzyskanie produktów końcowych o doskonałych właściwościach mechanicznych oraz wysokim stopniu jednorodności, gęstości i ciężarze nasypowym. Kluczowa dla wysokiej jakości regranulatu LDPE jest także obecność minimalnej ilości pęcherzyków i zanieczyszczeń w gotowym wyrobie.
Poszukując wysokiej jakości rozwiązań w obrębie produktów gospodarki zamkniętego obiegu warto zwrócić uwagę na ofertę przedsiębiorstwa Contalen działającego w branży przetwórczej, której misją jest rozsądne wykorzystanie surowców oraz ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. W tym celu producent LDPE zajmuje się m.in. przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych na regranulat LDPE gotowy do ponownego wykorzystania w szeregu różnorodnych zastosowań.
Zastosowanie regranulatu LDPE
Ze względu na swoje wysokie własności mechaniczne, zastosowanie regranulatu LDPE jest niemal nieograniczone. Regranulat wykorzystywany jest przez firmy produkcyjne do wytwarzania materiałów izolacyjnych, folii izolacyjnych, folii paroizolacyjnych, folii kubełkowych, folii malarskich czy folii dla rolnictwa i ogrodnictwa. Materiał otrzymywany z przetwórstwa tworzyw sztucznych, jakim jest regranulat LDPE sprawdza się także podczas produkcji rur, opakowań plastikowych, wiader, kubeczków i worków na śmieci.