Nowoczesne wentylatory przystosowane do pracy w wysokich temperaturach

Wysokotemperaturowe wentylatory do +130 stopni celcjusza typu WOK, które produkowane są przez firmę FANTECH, to sprawdzone rozwiązania, które można odpowiednio dopasować do konkretnych potrzeb. Ze względu na swoją uniwersalność urządzenia, charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Stad też doskonale sprawdzają się w przypadku rozprowadzania zarówno ciepłego powietrza z kominka, jak i opróżniania pomieszczeń, w których panuje podwyższona temperatura powietrza, czego doskonałym przykładem są np. piekarnie.

Wentylatory do +130 stopni celcjusza ze względu na to, że zostały przystosowane do pracy przy wysokich temperaturach, od lat wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu takich jak np. przemysł produkcyjny, tekstylny, drzewny, lakierniczy, ceramiczny, papierniczy, spożywczy oraz chemiczny. Występują w wielu różnych modelach, które przeznaczone zostały zarówno do pracy ciągłej, jak i do działania w razie konieczności. To właśnie dzięki nim możliwe jest skuteczne wyprowadzenie na zewnątrz budynku powietrza o wysokiej temperaturze.

Wentylatory do +130 stopni Celcjusza – ogólna charakterystyka

W przypadku wentylatorów wysokotemperaturowych kanałowych produkowanych przez firmę FANTECH, możemy liczyć na solidną konstrukcję, w której wykorzystano nie tylko wysokiej klasy surowce i elementy składowe, ale także nowoczesną technologię. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu połączonym z wysoką niezawodnością, dzięki czemu otrzymujemy wydajne urządzenia osiowe o napędzie bezpośrednim, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pracy.

W skład prezentowanych wentylatorów wchodzą takie elementy jak:

  • obudowa w kształcie rury zakończona z obu stron prostym kołnierzem, która została wykonana z lekkiego i wytrzymałego materiału w postaci aluminium,
  • specjalnie skonstruowany silnik, przystosowany do pracy w wysokich temperaturach, wyprodukowany przez markę SIEMENS,
  • aluminiowy wirnik osiowy.

Wysokotemperaturowe wentylatory kanałowe – zastosowanie

We wspomnianej kategorii wentylatorów mamy do czynienia z szerokim typoszeregiem urządzeń, które pozwalają nie tylko na dużą elastyczność projektową, ale także na współpracę z wieloma różnymi mocami silników. Ze względu na swoją wydajność, funkcjonalność i uniwersalność, można je przystosować do pracy z wieloma różnymi urządzeniami grzewczymi, co daje bardzo szerokie pole pod względem ich zastosowania. Nic więc dziwnego, że tego typu wentylatory wykorzystywane są w instalacjach przemysłowych, instalacjach gorącego powietrza i par oraz instalacjach odprowadzania spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *