Aranżacja wnętrz – dlaczego warto zlecić ją profesjonalistom

Aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko do wyboru kolorów farby, paneli podłogowych, mebli i dekoracji. To dużo bardziej skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy. Architekt wnętrz myśli o powierzchni, jak o przestrzeni dla ludzi. Dlatego najczęściej celem projektów jest pełna ergonomia i funkcjonalność połączona ze stylem wnętrza, który wybierany jest po konsultacjach z klientem. 

Kto może projektować wnętrza

Wnętrza może projektować praktycznie każdy. Zawód projektanta wnętrz, architekta wnętrz i dekoratora nie wymagają uzyskania dyplomu uczelni wyższej. Co ważniejsze, są to 3 osobne zawody, chociaż często są uznawane za synonimy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie 3 funkcje pełniła jedna osoba, świadcząca kompleksowe usługi. Nie należy jednak mylić architekta z projektantem. Architekt zajmuje się walorami praktycznymi, na barkach projektanta spoczywa część estetyczna. Zaś dekorator nadaje wnętrzu dodatkowych smaczków w postaci różnej maści dodatków spójnie pasujących z ogólnym wystrojem wnętrza. 

Kto jest w stanie dobrze zaprojektować wnętrze

Prawidłowe projektowanie wnętrz nie należy do łatwych zdań. Dlatego warto je powierzyć osobie z doświadczeniem. Taka osoba powinna posiadać elementarną wiedzę z dziedziny budownictwa mieszkaniowego. Jest to kluczowe przy całkowitych remontach. Wtedy aranżacja wnętrz może wymagać powiększenia przestrzeni. Dlatego prawdziwy architekt wnętrz powinien wiedzieć którą ścianę można zlikwidować, którą przesunąć, a jakiej wcale nie powinno się ruszać. Dodatkowym atutem dobrego specjalisty od wnętrz jest znajomość trendów na rynku oraz stylów, w jakich wykańcza się przestrzenie mieszkalne. Powinien umieć zastosować dekoracje do każdego stylu, zachowując przy tym dobry design całej przestrzeni. 

Po czym poznać dobrego specjalistę

Prawdziwego fachowca można poznać, przeglądając jego portfolio oraz zadając mu kilka podstawowych pytań. Nie bójmy się pytać o doświadczenie i wiedzę, ponieważ musimy wiedzieć, w jakie ręce powierzamy nasze mieszkanie. Remonty nie należą do tanich usług, dlatego trzeba się upewnić na 100 procent, że zlecamy to właściwej osobie.

Projektowanie wnętrz bardzo często bywa twardym orzechem do zgryzienia. Na szczęście dobrych fachowców nie brakuje. Idealnym przykładem jest firma Degosh, która kompleksowo zajmie się każdą powierzchnią. Firma zajmuje się aranżacją powierzchni mieszkalnych i sklepowych. Z sukcesami działa na terenie Wielkopolski, głównie w Koninie i Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *