Jakie rzęsy do przedłużania metodą objętościową wybrać

Doświadczone stylistki rzęs wiedzą doskonale, jak bardzo efekty ich pracy zależą od jakości używanych do pracy materiałów. Dlatego, aby osiągnąć sukces w tej branży, należy zainwestować w najlepsze możliwe rzęsy do przedłużania. Jakie rzęsy do metody objętościowej wybrać? Czym kierować się dobierając ich długość i grubość? Sprawdzamy na bazie wiadomości przekazanych nam przez sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny, gdzie znajdziecie dobrej jakości rzęsy do przedłużania!


Na rynku istnieją rzęsy syntetyczne i rzęsy z produktów naturalnych, takich jak na przykład sierść norki. Rzęsy syntetyczne potocznie zwane są jedwabnymi, jednak jest to błędna nomenklatura. Jedwab jest produktem naturalnym, a rzęsy wykonane w 100 procent z jedwabiu nie zachowują sztywności, łatwo wyginają się na wszystkie strony i łatwo odpadają. Dlatego to, co znajdziemy w salonach pod nazwą: rzęsy jedwabne to najczęściej mieszanka substancji syntetycznych z domieszką jedwabiu naturalnego. Rzęsy z domieszką syntetyków są znacznie bardziej trwałe niż rzęsy z norek. Zachowują swój kształt mimo wilgoci w powietrzu, nie odkształcają się tak łatwo pod wpływem przypadkowego pocierania, czy po myciu, jak ich naturalne odpowiedniki.

Rzęsy z futra norki


Włosie norki wykorzystywane do produkcji rzęs jest drogie, dlatego jeśli chcemy korzystać z tego typu materiałów, musimy nastawić się na określoną grupę klientek. Rzęsy tworzone metodą objętościową z użyciem włosków norek wyglądają bardzo naturalnie, są miękkie i delikatne. Z tego też powodu nie są to rzęsy łatwe dla stylistki. Praca z nimi wymaga najwyższej precyzji i ciągłego udoskonalania swojego warsztatu. Niektóre wielkie marki kosmetycznie nie wprowadzają do obrotu rzęs z norek ze względu na kontrowersje związane z pozyskiwaniem tego typu materiału. Istnieją doniesienia o okrucieństwie wobec zwierzaków futrzanych, które są dostarczycielami włosków. Obdzieranie ze skóry, parzenie i trzymanie zwierząt w nieludzkich warunkach – to wszystko jest nie do zaakceptowania przez świadomych konsumentów nastawionych pro eco.

Jaka grubość rzęs do metody objętościowej


Po dokonaniu wyboru związanego z materiałem rzęs, należy koniecznie dobrać jeszcze odpowiedniego producenta rzęs oraz odpowiednią grubość włosków. Rzęsy do metody objętościowej powinny mieć grubość od 0,1 do 0,07 mm. Im cieńsze rzęsy, tym bardziej naturalny efekt oraz tym mniejsze obciążenie rzęs naturalnych, na ktorych będzie odbywać się aplikacja.

Gdzie szukać dobrej jakości rzęsy? Sprawdźcie tutaj: https://dyskontkosmetyczny.pl/263-rzesy-do-metody-objetosciowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *