Aranżacja małego mieszkania

Współczesne realia, a więc stosunkowo wysokie ceny mieszkań oraz model rodziny dwa plus jeden, sprawiły, że bardzo popularne stały się niewielkie mieszkania. W takim przypadku projektowanie wnętrza jest się nie lada wyzwaniem. O czym należy pamiętać, urządzając takie mieszkanie? Przede wszystkim mając do dyspozycji niewielki metraż powinniśmy się zdecydować na jaśniejsze odcienie ścian czy mebli, aby w ten sposób optycznie powiększyć mieszkanie.

Odrobinę koloru możemy wprowadzić za pomocą niewielkich elementów czy gustownych dodatków. Ważny jest również odpowiedni dobór oświetlenia. Warto wykorzystać lampy halogenowe, zestawy diodowe czy kinkiety, aby wyróżnić niektóre elementy lub podświetlić wnęki na ścianach. Sprytnym trikiem jest wykorzystywanie przeszklonych ścian, luster lub fototapet, dzięki czemu pomieszczenie sprawi wrażenie bardziej przestronnego. Aranżacja mieszkania o małej powierzchni niejako zmusza nas do zastosowania stylu minimalistycznego. Nie możemy go „zaśmiecać” zbyt dużą ilością sprzętów czy dodatków. Również wybierając meble zdecydujmy się na takie, które są praktyczne i nie zajmują więcej miejsca niż powinny.

REKLAMA: Projektant wnętrz Kraków | Orange Studio

Na szczęście producenci mebli wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i na rynku pojawia się coraz więcej składanych mebli, które zajmują niewiele miejsca lub mogą pełnić różne funkcje. Widzimy więc, że nawet niewielkie mieszkanie daje nam szerokie możliwości, jeżeli chodzi o jego aranżację. Najważniejsze, aby urządzić je tak, abyśmy czuli się w nim komfortowo i z przyjemnością spędzali w nim czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *