Zabieg HIFU

Wiele osób chce zatuszować oznaki starzenia się, ujędrniając sobie skórę i eliminując zmarszczki. Czasami różne suplementy mogą okazać się zbyt słabe, aby poprawić nasz wygląd. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zabieg HIFU. Jego nazwa to rozwinięcie angielskiego skrótu high  intensity focused ultrasound. Jak więc wskazuje ona, że do zabiegu używa się fali akustycznej  o wysokiej częstotliwości, dzięki której komórki w tkankach są zmuszone do pracy. Podczas leczenia pacjentka może poczuć niewielkie ukłucia ciepła.

Szansa na piękny wygląd

Dzięki HIFU Wrocław możesz ujędrnić i napiąć skórę, pozbyć się zmarszczek oraz podwójnego podbródka, który jest zmorą wielu kobiet. Dodatkowo możemy dzięki niemu unieść brwi, wykonturować twarz, uwydatnić linię żuchwy oraz podnieść pliczki. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjentek. Nie podaje się do niego znieczulenia. Całkowity czas jego trwania to około 60 minut, jednak zależy to od indywidualnych potrzeb pacjentki. Pierwsze efekty można zauważyć od razu po zabiegu, jednak na ostateczny wygląd, będzie trzeba poczekać do trzech miesiące. Ten czas potrzebny jest tkanką na przebudowę. Efekt może się utrzymać do dwóch lat. Po tym czasie konieczne będzie powtórzenie zabiegu, jeśli nadal będziemy chcieli cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej HIFU posiada parę przeciwwskazań, które należy poznać przed wizytą, aby upewnić się, czy nas nie dotyczą. Oczywiście spyta nas o nie specjalista, który będzie wykonywać zabieg. Nie powinny mu się poddawać osoby, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • cierpią na choroby serca,
  • mają stan zapalny w miejscu, które chcą poddać zabiegowi,
  • w przeszłości miały udar mózgu,
  • borykają się z nowotworami złośliwymi.

Ważne jest również to, że fale, które używane są podczas zabiegu, nie mogą przechodzić przez miejsca, w których wcześniej wykonane zostało leczenie z użyciem kwasu hialuronowego. Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem i delikatnych kremów, aby nie podrażnić skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *