Typowe objawy suchego oka

Często zdarza się, że masz piekące lub suche oczy? Jeśli tak, to nie bagatelizuj tych objawów. Może się okazać, że cierpisz na Zespół Suchego Oka. Co to jest i jakie są metody leczenia, dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Typowe objawy Zespołu Suchego Oka

Pacjenci, u których zostało zdiagnozowane to schorzenie, skarżą się na suche oczy i wrażenie piasku pod powiekami. Najczęściej odczuwają oni zmęczenie narządu wzroku, ciągłe pieczenie, a także ból. Okresowo występuje u nich także przymglone widzenie.

W worku surowiczym pojawia się wydzielina, a na brzegach powiek i rzęsach strupki lub łuski. Może występować także swędzenie powiek i zaczerwienienie ich brzegów. Nieleczony Zespół Suchego Oka prowadzi do przekrwienia oczu, ograniczenia ruchomości powiek, a także zaburzenia ostrości widzenia.

Objawy te nasilają się szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także na intensywnym słońcu lub wietrze. Dolegliwości są bardziej uciążliwe u osób, które wiele czasu spędzają, wpatrując się w ekran komputera. Powstawaniu ZSO sprzyja smog oraz dym papierosowy.

Na Zespół Suchego Oka chorują osoby w różnym wieku, chociaż w przeważającej ilości są to osoby starsze. Czynnikiem ryzyka są tu choroby oczu, reumatyzm, zaburzenia hormonalne lub cukrzyca.

Co to jest Zespół Suchego Oka i jak go wyleczyć

Zespół Suchego Oka, czyli w skrócie ZSO to choroba narządu wzroku. Dochodzi do niej, gdy oczy nie wydzielają wystarczającej ilości łez, które powinny nawilżać, chronić, odżywiać i zapewniać prawidłowe odzwierciedlanie obrazu.

Współcześnie istnieje kilka metod leczenia tej choroby. Jedną z nich jest stosowanie kropli nawilżających. Chociaż może ono przynieść doraźną ulgę, to w dłuższym okresie jest kłopotliwe i nieskuteczne.

Inną metodą, która daje zadowalające rezultaty, jest stosowanie zatyczek hydrożelowych do punktów łzowych. Metoda ta wykorzystuje naturalne łzy pacjenta, które zatrzymywane są na powierzchni gałki ocznej.

Zatyczki hydrożelowe i skąd je wziąć

Hydrożel jest to nowoczesny biokompatybilny materiał, który z powodzeniem stosowany jest w okulistyce. Wykonane z niego zatyczki dopasowują się do kształtu kanalika łzowego, nie absorbują one leków podawanych do worka spojówkowego. Zatyczki wykonane z tego materiału są całkowicie bezpieczne w stosowaniu i nie powodują alergii.

Jeśli szukasz wysokiej jakości zatyczek hydrożelowych lub innych do Twojego gabinetu okulistycznego, odwiedź sklep MDT. Znajdziesz tam szeroki wybór tego rodzaju materiałów, a także akcesoriów i urządzeń okulistycznych, w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *