Jak rekrutować ludzi w MLM

Jak rekrutować ludzi i budować strukturę w MLM? Praca z ludźmi nigdy nie należy do najprostszych zadań. Bywa to szczególnie ciężkie jeżeli nie łączy was żadna umowa. A właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w MLM. Sprawdźmy, jakie sytuacje może to powodować.

Chcesz wiedzieć jak rekrutować ludzi w MLM szybko oraz skutecznie? To zadanie wymaga od Ciebie znacznie większych umiejętności, niż może się niektórym wydawać. Musisz być po części psychologiem, liderem, przyjacielem i mentorem. Na swojej drodze napotkasz problemy, o których wcześniej nie będziesz nawet w stanie pomyśleć.

Czy w takim razie warto decydować się na to zajęcie? Zdecydowanie tak, ponieważ będzie to idealna okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Wpłynie ono nie tylko na Twoje życie zawodowe, ale również prywatne. Z dalszej części tekstu dowiesz się, w jaki sposób stworzyć swoje własne imperium w marketingu sieciowym.

Dlaczego rekrutowanie ludzi w marketingu sieciowym jest takie trudne?

Budowanie struktur to dla wielu pracowników MLM priorytet. Każdy chce w końcu osiągnąć status diamentowy i otrzymać wysoki dochód pasywny, który pozwoli na zwiedzanie świata. Niestety droga do tego jest długa, kręta i wyboista, a czasami nawet niemożliwa.

Najczęściej proces rekrutacji wygląda dość standardowo. Umawiasz się na spotkanie z potencjalnie zainteresowaną osobą i przedstawiasz jej możliwości oraz produkt. Coraz częściej stosuje się również wszelkiego rodzaju komunikatory, takie jak messenger. Internet umożliwia w końcu budowanie struktury nie tylko w najbliższej okolicy. Rozmowa przebiega pomyślnie, osoba zostaje zapisana i tyle. To dosłownie koniec jej zaangażowania, nigdy więcej nie odpisze Ci na wiadomość lub odpisze zbywająco.

Prawdopodobnie każdy, kto stara się stworzyć strukturę, spotkał się kiedyś z taką sytuację. Ludzie z entuzjazmem rozmawiają o firmie podczas rozmowy, a następnie po jej zakończeniu całkowicie opuszcza ich motywacja. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka.

Pierwszym jest tona wątpliwości, które nachodzą taką osobę już po zakończeniu rozmowy. Po powrocie do domu ma ona okazję zastanowić się nad tym i dojść do wniosku, że to nie jest jednak zajęcie dla niej. Często napisze do Ciebie wiadomość, że rezygnuje lub nawet nic nie zrobi, tylko będzie Cię ignorować.

I to jest właśnie największa trudność budowania struktury. Ludzie bardzo szybko się demotywują oraz tracą zaangażowanie. Jest to szczególnie bolesne, jeżeli już zainwestujesz sporo swojego cennego czasu w jakąś osobę, a ona później zrezygnuje. Niestety tego problemu nie da się całkowicie wyeliminować. Można jednak zminimalizować ryzyko jego wystąpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *