Proste zasady utrzymania dywanów w czystości

Czysty, pachnący dom to marzenie wielu z nas. Ten stan czasami trudno utrzymać, szczególnie jeśli w naszym domu są małe dzieci lub zwierzęta. Na wyjątkową uwagę zasługują dywany i wykładziny, które są jak wizytówka każdego mieszkania. Jeśli zależy nam na ich nieskazitelnym wyglądzie przez wiele lat, powinniśmy stosować kilka prostych zasad w trakcie ich użytkowania.

Pierwszą podstawową zasadą, aby na długo cieszyć się pięknym wyglądem wykładzin i dywanów, jest ich odpowiedni wybór. Wysoka jakość materiałów, z których są wykonane, da nam pewność, że kolory nie stracą na intensywności, a włosie pozostanie sprężyste i miękkie nawet po długim czasie użytkowania.

Po drugie, czynnością najważniejszą w konserwacji wykładzin jest ich regularne i dokładne odkurzanie. Jeśli zaniechamy częstego oczyszczania, brud i kurz będzie wbijał się w runo dywanu, powodując jego ścieranie i przedwczesne zużycie. Warto zaopatrzyć się w dobry odkurzacz i stosować dołączone końcówki w zależności od długości włosia. Coraz więcej osób decyduje się też na odkurzacze bezprzewodowe, akumulatorowe, które pracują samodzielnie według harmonogramu.

Po trzecie, usuwanie plam i pranie dywanów, to ważna czynność służąca zachowaniu czystości. Oczywiście możemy to robić sami w domu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie środki chemiczne mogą być stosowane do każdego rodzaju runa. Zbyt agresywne mogą trwale uszkodzić włosie. Dobrą alternatywą jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy piorącej. Możemy mieć wtedy pewność, że plamy i brud zostaną usunięte skutecznie, lecz z użyciem odpowiednich środków. Dostarczamy wtedy dywan do siedziby firmy, gdzie w przeciągu kilku dni jest prany i odświeżany. Wiele firm oferuje także pranie wykładzin na miejscu w naszych domach. Przyjeżdżają wtedy do nas z odpowiednim sprzętem, a my mamy czyste dywany niemal od razu.

Podsumowując, wystarczy kilka prostych zasad, abyśmy mogli cieszyć się pięknymi wykładzinami przez wiele lat. Regularne odkurzanie, szybkie usuwanie plam sprawią, że będą zachwycać nie tylko nas, ale także naszych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *