Kremowe desery

Kto z Was nie raz zastanawiał się, co słodkiego przygotować dla rodziny, czy przyjaciół na nadchodzące spotkanie? Szczególnie jest to trudne zadanie, gdy nie mamy dużo czasu na samo pieczenie. Jednym z najlepszych rozwiązań są ciasta z kremem. Każdy je uwielbia, zaczynając od najmłodszych pociech, po wysublimowane podniebienia najbardziej wymagających osób. Czemu ciasta te tak nam smakują? Bo są lekkie i zazwyczaj pyszne, a sama prostota wykonania tego deseru sprawia, że chętnie po nie sięgamy.

Gdzie szukać przepisów?

Przepisy na ciasta z kremem dostępne są na niemal każdym portalu kulinarnym, który zawiera także zakładkę z deserami. Najprostsze w wykonaniu są te ciasta gdzie biszkopt przekładamy kremem. Możemy na przykład zrobić bitą śmietanę i dodać to tego mus truskawkowy, który sami zrobimy ze świeżych lub mrożonych owoców. Taki przekładaniec z dodatkiem dekoracji w postaci owoców lub kawałków czekolady może także służyć jako tort urodzinowy. Kolejnym miejscem gdzie należy szukać inspiracji to książki kucharskie. Z pewnością bowiem każdy ma w swojej kuchni lub biblioteczce jakąś pozycję ze słodkimi przepisami.

Co zamiast tortu?

Kolejnym nieco trudniejszym pomysłem jest znana wszystkim karpatka. Ptysiowe ciasto nadaje jej bowiem bardzo delikatny charakter, co sprawia, że jest ona tak popularna i lubiana przez wszystkich łasuchów.
Jej środek wypełniony jest budyniowym kremem, który można wykonać w bardzo prosty sposób. Można urozmaicić ten przepis, dodając do samej karpatki owoce. Ciasto nabierze wówczas nie tylko innego wyglądu, ale i znacznie lepszego smaku. Wystarczy udekorować są górę i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *