Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Depilacja laserowa jest coraz częściej wybieranym zabiegiem, który przeprowadza się w gabinetach kosmetycznych. Pozwala bezboleśnie i na dłuższy czas pozbyć się niechcianego owłosienia w poszczególnych partiach ciała, jak nogi, ręce, okolice bikini czy pachy. Mimo rosnącej popularności, klientki rozważające poddanie się temu zabiegowi, mogą mieć różnego rodzaju wątpliwości i pytania. Na najpopularniejsze z nich odpowiadamy:

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserem diodowym polega na zniszczeniu brodawek oraz mieszków włosowych poprzez stopniowe podnoszenie ich temperatury. Jest metodą całkowicie bezinwazyjną i nie powoduje naruszenia struktury naskórka, a co za tym idzie – nie wywołuje żadnych negatywnych efektów ubocznych.

Jak skuteczna jest depilacja laserowa?

Utrzymanie efektów depilacji laserowej wymaga poddania się całej serii zabiegów, ze względu na specyfikę faz wzrostu włosa. Epilacja laserowa najbardziej efektywna będzie w pierwszej z nich, kiedy następuje aktywny wzrost włosa, będącego najbardziej podatnym na działanie lasera. Ważny jest również fakt, że na różnych częściach ciała fazy wzrostu włosów mogą przebiegać nierównomiernie i znajdować się w innym momencie cyklu. Warto więc wcześniej ustalić liczbę zabiegów, którym chcemy się poddać, kontaktując się z gabinetem czy salonem, gdzie przeprowadzana będzie depilacja.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacji laserowej nie należy przeprowadzać u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Wśród innych przeciwwskazań zdrowotnych wymienia się: choroby nowotworowe, epilepsję, cukrzycę, bielactwo lub zmiany wirusowe, grzybicze albo bakteryjne w miejscu, w który miałby być przeprowadzony zabieg. Epilacja nie powinna być stosowana także w takich przypadkach jak: stosowanie blokera przeciwpotnego krócej niż 7 dni przed zabiegiem w okolicach pach, używanie kremów z retinolem, świeżo opalona lub potraktowana samoopalaczem skóra, zażywanie leków i ziół o działaniu światłouczulającym (np. nagietka, dziurawca, bratka, skrzypu czy herbatek przeczyszczających i odchudzających). Nie powinny poddawać się depilacji laserowej również osoby, które mają skłonności do bliznowacenia lub posiadające metalowe implanty w okolicy obszaru zabiegowego.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji?

Po przeprowadzeniu depilacji laserowej wskazane jest:

  • unikanie słońca przez co najmniej 2 tygodnie i stosowanie kremów z wysokim filtrem UV;
  • rezygnacja z basenu i sauny przez 2-3 dni po zabiegu;
  • unikanie kosmetyków na bazie alkoholu przez 2-3 dni po zabiegu;
  • unikanie silnych peelingów w trakcie serii zabiegów.

Sprawdź ofertę gabinetu kosmetycznego Coco Time we Wrocławiu na zabiegi epilacji laserowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *