Wszczepianie implantów stomatologicznych

Implanty jest to najnowocześniejsze, a zarazem najbardziej naturalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku braku pojedynczego braku zęba, bądź gdy brakuje kilku. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ zapewnia ono komfort użytkowania.

Poprawnie wykonany implant całkowicie zastępuje normalny ząb zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o funkcjonowanie. Implant stomatologiczny wykonuje się z tytanu, jest to korzeń, który stanowi solidną podstawę do odbudowy zęba. Ważną kwestią jest to, że można wszczepić tyle implantów, ile jest brakujących zębów. Sam implant to jest niewielki wkręt metalowy, który to umieszcza się na stałe w kości żuchwy. Ciekawostką jest fakt, że do wykonywania implantów stosuje się tytan, a więc taki materiał, który jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm, a tym samym zintegrowanie się z kością następuje stosunkowo szybko.

Reklama: implanty Kraków – Stomatologia Impla

Wykonanie takiego implanta jest to solidna podstawa, na której z powodzeniem można umocować koronę protetyczną. Wszczepianie implantów składa się z kilku poszczególnych etapów. Nie mniej jednak bardzo ważna jest początkowa konsultacja ze stomatologiem, który informuje o wszystkim, co wiąże się z tym procesem. Kolejnym krokiem jest już wszczepianie takiego implantu. Bardzo ważne jest to, aby wykonywał to doświadczony stomatolog, który wykazuje się odpowiednią wiedzą oraz umiejętnościami w tym zakresie.

Dzięki temu można być spokojnym o to, iż wszystko będzie miało prawidłowy przebieg, zaś ryzyko jakichkolwiek komplikacji będzie znikome. Takie implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie, które oferuje współczesna stomatologia, dla osób, które mają braki w uzębieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *