Jak włączyć przyłącze wodociągowe do sieci

Przyłącza wodociągowe wykonuje się z rozmaitych materiałów. Obecnie do najpopularniejszych należą rury z polietylenu, które łączone są za pomocą wciskanych złączek, skręcenia lub zgrzewania elektrooporowego czy doczołowego. Od ciśnienia panującego w sieci wodociągowej zależy klasa ciśnienia rury przyłącza. Do przełączy należy wyznaczyć średnicę armatury. Najlepszym rozwiązaniem jest armatura kwasoodporna oraz nierdzewna, która charakteryzuje się największą wytrzymałością oraz gwarantuje odpowiednio długą żywotność.

Do podstawowych elementów uzbrojenia przyłączy wodociągowych zaliczyć można na przykład opaski do nawiercania pod ciśnieniem, posiadające odejście gwintowane. Wyróżnić da się także zasuwy do przyłączy domowych ze skrzynką uliczną oraz trzpieniem, a także kształtki przyłączeniowe, zwrotne zawory antyskażeniowe oraz wodomierze z zaworami odcinającymi. Wszystkie te elementy uzbrojenia przyłączy wodociągowych nabyć w odpowiednim sklepie. Może to być na przykład oferująca osprzęt taki, jak armatura nierdzewna hurtownia.

W zależności od warunków technicznych, użytkownik powinien zamontować zawór zwrotny antyskażeniowy na instalacji. Przyłącze kończy się za wodomierzem, na zaworze odcinającym. Jeżeli zawór antyskażeniowy jest znajduje się za nim, stanowi część instalacji. Jeśli natomiast znajduje się pomiędzy zaworem odcinającym i wodomierzem, można uznać go za część przyłącza. W dziedzinie takiej, jak armatura nierdzewna sklep zajmujący się sprzedażą osprzętu oraz przyłączy jest zwykle w stanie zaoferować profesjonalną pomoc przy montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *