Czy istnieje jedna skuteczna metoda na pozbycie się wilgoci z domu

Wilgoć w domu może być przyczyną wielorakich kłopotów. Zacznijmy od tego, że niekorzystnie wpływa ona na wygląd ścian. Pod wpływem wilgoci farba zaczyna się łuszczyć, a tapeta odchodzi od podłoża. Zawilgocone ściany cechują się również mniej skuteczną ochroną przed zimnem. Ryzykiem objęte jest również nasze zdrowie, które może ucierpieć na pojawieniu się pleśni. Dlatego starajmy się zaplanować izolację przeciwwilgociową odpowiednio wcześnie, najlepiej na etapie stawiania fundamentów. Jednak jeśli jest już za późno, to i tak warto ją przeprowadzić – generuje to znacznie mniejsze koszty niż późniejsze osuszanie budynków Warszawa. Największy problem może sprawić odkopanie fundamentów, jednak jest jedna skuteczna i sprawdzona metoda, dzięki której możemy tego uniknąć – jest to iniekcja krystaliczna.

Jak przeprowadza się iniekcję krystaliczną?

Iniekcja krystaliczna to metoda,w której pod wpływem działania wody dochodzi do powstania uszczelniającej masy, jaka później wypełnia kapilary materiału budowlanego. Przy jej stosowaniu należy przestrzegać odpowiednich etapów. Na początku należy wykonać otwory iniekcyjne, przez które wprowadza się preparat. Należy wykonać je pod kątem, tak by masa nie wypłynęła. Później do otworów jest wprowadzana woda, ponieważ iniekcja krystaliczna działa tym skuteczniej, im większej ilości wilgoci zostaje poddana. Po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu specjalista wprowadza preparat iniekcyjny. W zetknięciu z wodą zaczyna on tworzyć pierścienie, które sprawiają, że wilgoć wydostaje się z materiałów budowlanych.

Jakie są efekty?

Pierwsze efekty zastosowania iniekcji krystalicznej są widoczna po okresie około tygodnia od jej zastosowania. Poprawa jest widoczna gołym okiem – ściany budynku tracą wygląd, jaki jest charakterystyczny dla zwilgotniałych obiektów. Domownicy mogą od tego momentu cieszyć się przestrzenią, która jest wolna od pleśni i wilgoci, a jej izolacja termiczna jest na optymalnym poziomie.

One thought on “Czy istnieje jedna skuteczna metoda na pozbycie się wilgoci z domu

  1. Urządzenia chłodnicze wymagają regularnych przeglądów, bo tylko wtedy będą bezpiecznie i długo dla nas działać. Wybierając serwis urządzeń chłodniczych trzeba sprawdzać kompetencje firmy, która ma się tym zajmować. Im ma większe doświadczenie tym lepiej dla naszych urządzeń chłodniczych, które posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *