Wybieramy żelazko parowe – na co zwrócić uwagę

Prasowanie sterty ubrań tradycyjnym żelazkiem to wątpliwa przyjemność. Może być jednak zupełnie inaczej. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego żelazka parowego, dzięki któremu prasowanie stanie się znacznie przyjemniejsze. Takie urządzenie to must have każdego, nowoczesnego domu, ponieważ technologia parowa zdecydowanie ułatwia życie każdej gospodyni domowej. Zalet takiego rozwiązana jest bardzo wiele dlatego warto wybrać prasowalnicę na najwyższym poziomie. Czym kierować się przy wyborze żelazka parowego? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze

Wybór żelazka parowego to poważna decyzja, ponieważ jest to inwestycja na lata. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest wysoka jakość. Żelazka byle jakie długo nam nie posłużą i mogą dawać niezadowalające wyniki prasowania w postaci zagnieceń, przypaleń czy wybłyszczeń materiału. Przy wyborze systemu do prasowania warto zwrócić uwagę na parę i jej właściwości. Dobrej jakości żelazko parowe powinno mieć stałe ciśnienie podwójnie podgrzanej pary, ponieważ para jest sucha, nie moczy odzieży i zapewnia wysoką jakość prasowania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Żelazka parowe wysokiej klasy powinny posiadać stopkę z dodatkowym wymiarem i wybrzuszeniem, ponieważ odpowiednio napina ono materiał podczas prasowania. Bardzo istotna jest obecność nakładki teflonowej na stopkę żelazka, gdyż pozwala to na prasowanie różnego rodzaju tkanin jednakową temperaturą. Zbiornik na wodę powinien być zdejmowany, co ułatwia pracę. Ważnym elementem jest system odkamieniania i czyszczenia, gdzie generator pary powinien być wyposażony w wymienne filtry. Możliwość prasowania w pionie to także wygodne rozwiązanie. Nowoczesny system do prasowania powinien być zintegrowany z deską wyposażoną w system nadmuchu i zasysania. Automatyczna dystrybucja pary, rączka ułatwiająca przenoszenie i systemy zabezpieczające to także ważne zalety, którymi powinien się cechować dobrej jakości system parowy.

Wybierz najlepszy system do prasowania

Jeżeli chcesz mieć najwyższej jakości produkt wybierz najnowocześniejszy system do prasowania Innosteam, który powstał w oparciu o wieloletnią pracę szwajcarskich inżynierów. Posiada on wszystkie opisane powyżej funkcje i udogodnienia, co sprawia, że jest to najlepszy wybór pośród wszelkich innych, dostępnych na rynku urządzeń.
Takie żelazka parowe cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi komfort użytkowania, łatwość obsługi, wydajność i niezrównane efekty prasowania. Ponadto charakteryzują się eleganckim, nowoczesnym designem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *