Obroże chroniące przed kleszczami

Choroby odkleszczowe są jednym z największych problemów, z jakimi może mierzyć się nasz czworonożny pupil. Warto więc z całych sił dbać o prewencję i zapobiegać dostawania się kleszczy do skóry psa. Jednym z najpopularniejszych sposobów na odstraszanie kleszczy lub na osłabianie ich działania jest zakładanie zwierzakowi na szyję obroży przeciw kleszczom.

Jak działa obroża przeciw pchłom dla psa

Obroże przeciwkleszczowe, które znajdziemy w sklepach weterynaryjnych takich jak sklep Weterynaryjny.pl, są nasączone substancjami toksycznymi dla kleszczy. Paraliżują ich układ krwionośny i doprowadzają do obumierania insekta.  Obroża zainstalowana na szyi psa spowoduje, że owe substancje rozprzestrzenia się z czasem po całej powierzchni ciała czworonoga. Niestety, nie powodują one odstraszania kleszcza na odległość. Niektóre pasożyty mimo toksycznego dla nich środowiska, wbijają się w skórę czworonoga. Są jednak osłabione i nie są w stanie wyrządzić takich szkód jak w sytuacji niezakłóconego żerowania. Zwykle obumierają szybciej niż naturalnie, właśnie dzięki obroży – kup obroże na: https://weterynaryjny.pl/obroze-przeciwpasozytnicze-c-2_12.html

Jak prawidłowo założyć obrożę przeciw kleszczom na szyję psa?
Aby obroża w pełni spełniała swoją funkcję, należy odpowiednio ją założyć. Powinna ściśle przylegać do szyi czworonoga. Jednocześnie, aby mieć pewność, że pies się nie dusi, powinniśmy sprawdzić, czy możemy między obrożę a skórę psa wcisnąć dwa palce naszej ręki. Na szczęście, większość psów naprawdę nie zwraca uwagi na obroże przeciwkleszczowe, nawet gdy te bardzo ciasno okalają ich szyję. Nie należy jednak ignorować na przykład typowych objawów alergii, które mogą rozwijać się u niektórych czworonogów w kontakcie z taką właśnie obrożą.

Kiedy zakładanie obroży przeciw kleszczom nie będzie skuteczne?
Obroża przeciwkleszczowa niestety nie sprawdza się zawsze dobrze, gdy mamy psa z długą sierścią. Wówczas jej kontakt ze skórą jest ograniczony, a co za tym idzie, substancje odstraszające pasożyty nie mogą dobrze roznieść się po ciele czworonoga.

Czy obroża przeciwkleszczowa może być szkodliwa dla zdrowia ludzi?
Dodatkowo, pamiętajmy, że obroże przeciwkleszczowe są nasączone substancjami toksycznymi, które działają negatywnie nie tylko na insekty. Tak naprawdę ani ludzie, ani sam pies nie powinien mieć z nimi za dużo do czynienia. Gdy dostają się do układu pokarmowego żywego stworzenia, działają ostro podrażniająco. Dlatego, gdy mamy w domu małe dziecko, które nie stroni od kontaktów z pieskiem, należy wstrzymać się przed stosowaniem obroży przeciw kleszczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *