Jakie łóżko do pokoju dziecka

Jakie powinno być idealne łóżko dla dziecka?

Dzieci, zwłaszcza te małe z reguły nie lubią chodzić spać lub też chętniej wybierają łóżko rodziców. Jeśli chcemy tego uniknąć warto zrobić wszystko aby nasz maluch czuł się w swoim łóżku jak najlepiej. Warto więc przy wyborze łóżka dla dzieci kierować się ich gustami i upodobaniami. Dobrze byłoby aby dziecko samo wybrało model i kolor. Kupując łóżka dziecięce jednoosobowe często mamy możliwość wyboru grafiki z postaciami z bajek. Aby uatrakcyjnić dziecku nowy mebel warto dać mu możliwość wyboru ulubionego bohatera. Poza walorami estetycznymi idealne łóżko powinno być też praktyczne. Dobrze jeśli ma w zestawie barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem, którą możemy zdemontować kiedy dziecko podrośnie. Praktyczne jest również łóżko z szufladami dla dziecka, które pomieszczą zwykle nie tyle pościel co przeróżne zabawki.

Łóżko dla malucha i nastolatka

Łóżka dla małych dzieci i nastolatków różnią się diametralnie, tak jak różnią się ich potrzeby. Dla maluchów kluczowa będzie barierka zabezpieczająca, najlepiej z obu stron. Szuflady przydadzą się jako łatwo dostępne dla dziecka schowki na gry i zabawki. Dla starszych dzieci możemy już śmiało wybrać model bez barierek. W mniejszym pokoju warto wziąć pod uwagę łóżko dziecięce rozkładane. W nocy bez problemu spełni swoje zadanie jako pełnowymiarowe łóżko a w dzień będzie stanowiło miejsce do siedzenia, nie zajmując dużo przestrzeni.

Idealne rozwiązanie dla rodzeństwa  

Kiedy na niewielkiej przestrzeni musimy stworzyć przytulne miejsce dla rodzeństwa warto rozważyć zakup łóżka piętrowego. Spośród najnowszych modeli możemy wybrać te bardziej zabudowane z wyższymi barierkami, które zapewnią większe bezpieczeństwo młodszym dzieciom oraz prostsze wzory dla starszych dzieci. Łóżka te tak samo jak jednoosobowe posiadają praktyczne szuflady. Łóżko dziecięce z pojemnikiem na pościel to naprawdę dobre rozwiązanie dające nam dodatkowe miejsce na przechowywanie, zwłaszcza w niewielkich pokojach, w których każdy dodatkowy schowek jest na wagę złota.

A co ciekawego dla uczniów?

Zarówno młodszym jak i starszym uczniom z pewnością przypadnie do gustu łóżko piętrowe  z biurkiem dla dziecka. Jest to niezwykle oryginalne i praktyczne rozwiązanie nie tylko do małych pokoi. Biurko pod łóżkiem, dodatkowo ciekawe półeczki np. na stopniach drabinki prowadzącej na górę, to wszystko sprawi że zarówno nauka jak i odpoczynek staną się dla dziecka dużo bardziej zachęcające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *