Jak wygląda kurs montażysty rusztowań?

Gdy chcemy wykonywać niektóre zawody konieczne jest to, aby ukończyć odpowiednia szkolenia. Pozwalają one zdobyć zarówno niezbędne umiejętności jak również poznać szereg innych zagadnień, które musimy znać, aby bezpiecznie wykonywać dane zajęcie.

Przykładem jednej z takich profesji jest osoba świadcząca usługi wysokościowe. Jak wiadomo praca na wysokości zawsze wiąże się z pewnymi czynnikami, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu montera dlatego tak ważne jest posiadania niezbędnych kwalifikacji. Aby zostać tego typu specjalistą musimy ukończyć kurs montażysty rusztowań. Program takiej nauki podzielony jest na dwie części. Pierwszą z nich jest część teoretyczna, zaś drugą praktyczna. Podczas zajęć teoretycznych słuchacz poznaje zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi podczas montażu oraz użytkowaniu rusztowań. Dodatkowo poznaje między innymi również dokumentację i techniki montażu rusztowań.

Zajęcia praktyczne są niemniej ważne i obejmują takie kwestie jak: przeprowadzanie prac przygotowawczych tuż przed montażem rusztowań czy też sposób prawidłowej kontroli bieżącego stanu technicznego rusztowania. Całość kursu kończy się oczywiście egzaminem końcowym, po zdaniu którego absolwent otrzymuje świadectwo kwalifikacji, które jest niejako potwierdzeniem zdobytych umiejętności i swoistą przepustką do wykonywania zawodu. A jakie są koszty takiej nauki? Zazwyczaj kształtują się one indywidualnie, jednak śmiało możemy stwierdzić, iż ceny wahają się w zakresie 1000-1200 złotych.

Wszystko zależy oczywiście od placówki realizującej szkolenie. Zawsze warto więc przed rozpoczęciem kursu zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji od przedstawiciela danej szkoły czy też jednostki szkolącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *