Czyste Powietrze, czyli wsparcie także dla fotowoltaiki

Ostanie lata to zwiększona popularność rozwiązań mających na celu zmniejszanie zanieczyszczenia środowiska nie tylko przez zakłady przemysłowe, ale też osoby prywatne. Wzorem państw Europy Zachodniej także w Polsce powstają nowe wytyczne i programy, których celem jest zmniejszenie emisji tlenków azotu czy dwutlenku węgla. Stąd między innymi na znaczeniu zyskała fotowoltaika.

Program Czyste Powietrze

Rok 2020 jest kolejnym, kiedy działa warta uwagi inicjatywa skierowana do inwestorów prywatnych. Co ważne, Czyste Powietrze jest programem skierowanym do właścicieli budynków już użytkowanych. Jednym ze sposobów skorzystania z rządowego wsparcia jest instalacja fotowoltaiczna. Aby móc uzyskać wsparcie sięgające aż do 53 tys. zł, należy być właścicielem lub współwłaścicielem obiektu, którego ulepszenie ma zmniejszyć zapotrzebowanie na energię dostarczają zarówno na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, jak również do ogrzewania. O ile instalacja fotowoltaiczna czy pompy ciepła wybierane są przez osoby wcześniej korzystające z kotłów, to w przypadku budynków korzystających z sieci energetycznej dobrym rozwiązaniem będzie termomodernizacja polegająca na modyfikację lub budowę ocieplenia.

Coś więcej o fotowoltaice

Mieszkając z dala od instalacji ciepłowniczych, najlepiej rozważyć instalację paneli fotowoltaicznych. Współczesne technologie, jakie w ofercie ma choćby WASTA, doskonale sprawdzają się nie tylko wiosną czy latem, ale też w miesiącach zimowych i jesiennych. Co istotne z punktu widzenie użytkownika, nowoczesne instalacje pracują płynnie, do tego objęte są gwarancją sięgającą 25-30 lat. Plusem jest też brak konieczności pozyskiwania zezwoleń na montaż instalacji do mocy 50 kW. To ważne, szczególnie że w domach jednorodzinnych wystarczą moduły generujące moc w zakresie 5-10 kW. Także szybkość montażu zasługuje na uwagę i wynosi 1-2 dni. O więcej szczegółów dotyczących oszczędzania na energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca, można dowiedzieć się prosto ze źródła. Wystarczy wejść na stronę http://wasta.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *